Jazda testowaJazda testowa

 

Blue Drive czyli ekonomiczna jazda

Dzięki systemowi BlueDrive twój nowy Hyundai staje się jeszcze bardziej ekonomiczny i ekologiczny!  Największą zaletą BlueDrive jest obniżenie poziomu spalania, co za tym idzie – kosztów eksploatacji, oraz zmniejszenie emisji CO2. A wszystko to odbywa się bez wpływu na komfort jazdy czy osiągi.

CZYM JEST BLUE DRIVE?

Na BlueDrive składa się szereg systemów minimalizujących zużycie energii oraz umożliwiających jej odzyskiwanie.
Dzięki nim, samochody Hyundai wyposażone w BlueDrive charakteryzują się niższym poziomem emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz spalają mniej paliwa. Ty, jako właściciel możesz cieszyć się obniżonym kosztem eksploatacji pojazdu i są bardziej przyjazne środowisku.

Paleta ekonomicznych technologii Hyundai w zależności od modelu i wersji obejmuje: system odzyskiwania energii Stop & Go, system zarządzania pracą alternatora, ERS, opony o zmniejszonych oporach toczenia.

ZALETY TECHNOLOGII BLUE DRIVE

W zależności od modelu i wersji wyposażenia, w skład BlueDrive mogą wchodzić następujące elementy:SYSTEM STOP & GO

Podczas stania w korku lub oczekiwania na światłach, system Stop & Go automatycznie zatrzymuje silnik, a następnie samoczynnie uruchamia go ponownie, kiedy wciskasz sprzęgło. Praca systemu będzie dla Ciebie praktycznie nie zauważalna, natomiast na pewno zauważysz o kilka procent niższe zużycie paliwa.

ZARZĄDZANIE PRACĄ ALTERNATORA (AMS) I ODZYSKIWANIE ENERGII KINETYCZNEJ (ERS)

ERS to system odzyskiwania energii kinetycznej samochodu podczas zwalniania. Kiedy auto wytraca prędkość na załączonym biegu, system ERS przetwarza energię kinetyczną na energię elektryczną i zasila akumulator. Dzięki temu system elektryczny samochodu w mniejszym stopniu obciąża alternator, redukując zarówno zużycie paliwa jak i emisję CO2.

AMS to system zarządzający pracą alternatora i sprawiający, że nie jest on aktywny podczas przyspieszania, podjazdów pod górę oraz przy wysokich obrotach. Uwalnia on moc silnika w momencie, gdy jest to konieczne oraz obniża konsumpcję paliwa.

OPONY O ZMNIEJSZONYCH OPORACH TOCZENIA

Opony ze specjalnego tworzywa i o specjalnym profilu zapewniają mniejszy opór toczenia. Napędzenie pojazdu wymaga wtedy mniej energii, a co za tym idzie – mniej paliwa. Niższe opory toczenia nie obniżają jednak przyczepności, gwarantując bezpieczną jazdę.

Widoczne oszczędności

Samochody Hyundai korzystają z szeregu innowacyjnych rozwiązań o nazwie BlueDrive, które pomagają ograniczyć spalania paliwa i zredukować emisję CO2 do środowiska. Połączenie tych dwóch cech może zrobić ogromną różnicę.

PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

Przełącz się na ekologiczny sposób myślenia z BlueDrive. Hyundai i20 1.1CRDI z BlueDrive emituje do atmosfery tylko 84 g/km CO2 znacznie zmniejszając wpływ działania silnika na środowisko. Gama modeli Hyundai wyposażona w BlueDrive oferuje praktyczne rozwiązanie w kwestii ekologii.

Poziom emisji dwutlenku węgla dla silnika i20 1.1 CRDI 75 KM: